Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Érezted már valaha, hogy keresztülnéznek rajtad?
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános tudnivalók a játékmenetről

Go down 
SzerzőÜzenet
Natalie
Admin
Admin
Natalie


Hozzászólások száma : 91
Join date : 2011. Jan. 15.

Általános tudnivalók a játékmenetről Empty
TémanyitásTárgy: Általános tudnivalók a játékmenetről   Általános tudnivalók a játékmenetről Icon_minitime1Hétf. Nov. 14 2011, 18:06

1. Regisztráció : Regisztráljatok a karaktereteknek szánt névvel.

2. Előtörténet írás: Írjatok egy előtörténetet a karaktereteknek. A témába a karakteretek nevét írjátok be. A minta előtörténet segíteni fog abban, hogy körülbelül mit kell írnotok. Az előtörténet megírása szabályozza majd, hogy a továbbiakban, hogy írsz a karaktereddel. ( Ha E/1-ben írod az előtörténetedet akkor így kell írnod a továbbikban is. Ha E/3-ban azaz külső szemlélőként akkor természetesen így kell folytatnod a játékot. Kezdőknek és haladóknak is inkább ajánlom az E/1-t. A szerepjátékban így könnyebb kibontakoztatni a karaktered személyiségét.)

3. Játékmenet: Egy példával statuálnám a játékmenetet.

Éjszaka Háza /Udvar:
Sarah:
Az udvaron sétálgattam. Az éjszakai levegőt mindig is megnyugtatónak találtam. Mióta megöltek ez csak fokozódott. A kőfal tövében álló hatalmas tölgy lábához sétáltam majd leültem a gyökereihez. A hátamat a kemény fatörzsnek döntöttem és az égboltot kezdtem bámulni. A csillagok úgy világították meg a sötét eget mint a gázégők iskolánk folyosóit. Vajon miért pont én haltam meg?! Pont amikor jól jött volna az életem...

/Add reply/ James:
Sikerült visszalopakodnom az iskolába anélkül, hogy valaki is észre vett volna. Lassabbra vettem a tempót mintha csak sétálgattam volna. Nem szeretném ha valakinek is gyanús lennék. Még rájönnek, hogy túl sokat vagyok iskolán kívül. A hajamba túrtam majd zsebre vágtam a kezem. Ekkor láttam meg a nagy tölgyfa tövében üldögélni egy számomra ismeretlen lányt. Úgy kémlelte az eget mintha könyvet olvasna. Felvontam a fél szemöldököm, nem vagyok hozzászokva az elmélkedő emberekhez. Kitudja milyen megfontolásból de úgy döntöttem oda megyek. Lassan megközelítettem a lányt, hogy meg ne ijesszem majd megszólaltam.
-Hello. Asztrológusnak készülsz?-Kérdeztem idióta vigyorral. Oké, csak vicc volt de a lány egyáltalán nem úgy nézett rám mintha lenne humorérzéke.

...Erre pedig érkezik a válasz és így tovább…

Tehát, kapcsolatteremtés. Leírod éppen mit csinálsz és akkor jön egy másik játékos aki kapcsolatot teremt vagy éppen fordítva. A ti és a többiek fantáziája alakítja a történéseket.
-Ha valahonnan elmentek. Mondjuk a barátnőddel bemész a kollégiumba a postod végén így jelöld a folytatás helyszínét //...//
Ha ki akarsz menni a városba akkor oda kell írnod azt, is, hogy Albanybe mész, így tehát: //Albany/Élők Gimnáziuma//
Ha Albany-t hagyod el akkor jelölnöd kell, hogy az éjszaka házába mész, így tehát: //Éjszaka Háza/Lány kollégium//.
Ha az iskolában tartózkodsz és az iskola területén belül szeretnél menni valahová nem kell kiírnod, hogy //Hawthorne/Udvar// elég csak ha azt írod //Udvar//.
-Nem kell óvakodni a konfliktusoktól sem. Végül is mindenhol vannak olyan emberek akiket nem szeretnek. Ilyen karakterre is szükség van.
-Ha valakinek a karaktere gorombán viselkedik a te karaktereddel, mert olyan a jelleme attól még a játékosra ne haragudj mert ezzel nem önmagát hanem a karakterét alakítja.
-A szerepjáték közben nem szokás smile-ikat írni. Ezt csak a 'Csevegőben' illetve a 'Hírek és Kérdések' topicban lehet használni.
-A szerepjátékban nem kell igazodni a való világban történő dolgokhoz, így például ha éppen esik, a játékban még lehet tiszta az ég (feltéve, ha a user ki nem talál valamit, amivel kicsit feldobhassa a hangulatot). Az idő sem úgy megy ahogy a való világban. Például egy játék alkalmával több nap is eltelhet.
-Lehetőség van az úgynevezett "időugrásra". Ez annyit jelent, hogy pl.:

Megfésülködtem majd bebújtam a pihe puha ágyamba és nemsokára elnyomott az álom.
...másnap este/reggel/...
Úgy éreztem majd szét robbanok az energiától stb.

.így lesz hamar a reggel vagy így lesz gyorsan vége a tanításnak. Elvégre senkinek sincs kedve végigírni az összes tanórát.

Ha sok helyesírási hibát vétetek, akkor azért figyelmeztetés jár. Kérünk titeket, figyeljetek oda erre! Az üzeneteteket módosíthatjátok, ha az "Szerkesztés"-ra klikkeltek. Ha sokáig nem javítjátok ki a hibáitokat, figyelmeztetés jár érte.

Amennyiben valami még nem érthető számotokra írjatok a 'Hírek és Kérdések' topicba, vagy egy üzenetet nekem. Igyekszem minél hamarabb válaszolni.

Remélem ezzel is a segítségetekre voltam.

Adminisztrátor
Vissza az elejére Go down
https://szerepjatek-szellem.hungarianforum.net
Natalie
Admin
Admin
Natalie


Hozzászólások száma : 91
Join date : 2011. Jan. 15.

Általános tudnivalók a játékmenetről Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános tudnivalók a játékmenetről   Általános tudnivalók a játékmenetről Icon_minitime1Hétf. Nov. 14 2011, 18:06

Hírnevet úgy lehet adni egymásnak, hogy rákattintasz az illető profiljára, a "Statistics" fülre kattanva a "Visitor messages" csoportban a "Send a new message on XY profile" katt, és a téma címére ezt kell beírni:

Hírnév +1 (pozitív jellemű)

vagy

Hírnév -1 (negatív jellemű)

És aztán a tartalomba pedig leírhatjátok, hogy miért azt a hírnevet kapta.

Adminisztrátor
Vissza az elejére Go down
https://szerepjatek-szellem.hungarianforum.net
Natalie
Admin
Admin
Natalie


Hozzászólások száma : 91
Join date : 2011. Jan. 15.

Általános tudnivalók a játékmenetről Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános tudnivalók a játékmenetről   Általános tudnivalók a játékmenetről Icon_minitime1Hétf. Nov. 14 2011, 18:06

És ugyanitt én írhatok figyelmeztetéseket!!! Aki kapott figyelmeztetést, annak csak 1 hónap múlva lesz kitörölve, ha továbbra jól játszik! Ha valakinek már 3 db figyelmeztetése van, az ki van zárva a játékból! És ilyet nem szeretnék!

Adminisztrátor
Vissza az elejére Go down
https://szerepjatek-szellem.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





Általános tudnivalók a játékmenetről Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános tudnivalók a játékmenetről   Általános tudnivalók a játékmenetről Icon_minitime1

Vissza az elejére Go down
 
Általános tudnivalók a játékmenetről
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Általános tudnivalók :: Segítség-
Ugrás: